En çok AKP Sevindi Ama Boşuna Sevinmesin !

En çok AKP Sevindi Ama Boşuna Sevinmesin !

<En çok AKP Sevindi Ama Boşuna Sevinmesin !

BTP Sözcüsü Emre Polat, Altılı Masa’dan çıkan genişlememe kararını değerlendirdi.

Bu karara en çok AKP sevindi ama boşuna sevinmesin diyen BTP Sözcüsü Emre Polat, ‘Siyasette kavganın değil olgunluğun temsilcisi olan Bağımsız Türkiye Partisi, Türkiye’de genliğin ve toplumun umudu olmaya devam edecektir’ açıklamasında bulundu.

 

Bağımsız Türkiye Partisi Sözcüsü Emre Polat, düzenlediği basın toplantısında Altılı Masa’dan çıkan genişlememe kararını değerlendirdi.

Toplantının ardından gözlerin üzerine çevrildiği BTP Lideri Hüseyin Baş’ın Ronaldo fotoğraflı ‘Sakin…’ tweetine vurgu yapan Polat, ‘sakin… her şey kontrol altında, sahada biz varız, Ronaldo sahadaysa endişe edecek bir şey yok’ diyoruz.’ dedi.

AKP boşuna sevinmesin…

BTP Sözcüsü ‘Altılı Masa’dan çıkan genişlememe kararına en çok AKP sevindi diyerek şu ifadeleri kullandı; ‘Genel Başkanımız Türk siyasetinin alışık olmadığı bir tarzda, adeta siyasete yeni bir soluk getirerek bir açık bir çağrıda bulundu, milletten gelen talebi altılı masaya canlı yayında ekranlar vasıtasıyla aktarmış oldu. Ve sağ olsun İyi Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener bu çağırıya cevap verdi ve partimizde bir görüşme gerçekleşti. Sonrasında Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na da bu konuda bilgi verildi, kendisinin olumsuz bir tavrı olmadığını gördük. Altılı masadan böyle bir karar çıktı. Bu karara en çok sevinen kim derseniz, AKP iktidarı sevindi, ama boşuna sevinmesinler. Bağımsız Türkiye partisi 20 yıllık AKP iktidarının değişmesi için elinden gelen her şeyi yapacaktır.’

 

İyi Parti Lideri Meral Akşener’e teşekkür ediyoruz

 

‘6'lı masa görüşmesinden hemen sonra Genel Başkanımızı arayan İyi Parti Genel Başkan Sayın Meral Akşener'e nezaketinden dolayı, ilk günden bizim çağrımızı, talebimizi gerekçeleriyle beraber altılı masaya iletmesi ve bize inanmasından dolayı çok teşekkür ediyoruz’ diyen BTP Sözcüsü Emre Polat, ‘Biz, Türkiye'de gençlerin ve gençlerle bu ülkenin ayağa kalkacağına inanan toplumun umudu olmaya devam edeceğiz. Bu seçimde oy kullanacak 7,5 milyon genç seçmen var ve biz onların umudunu asla kaybetmemesi gerektiğini düşünüyoruz.’ Diye konuştu. 

 

Egolu siyasetten ve siyasetçilerden çok çektik

 

BTP sözcüsü bundan sonraki süreçle ilgili olarak da şunları söyledi; ‘Bağımsız Türkiye Partisi, Türk siyasetinde olgunluğun temsilcisi olacak, kavganın gerilimin değil... Türkiye'nin ihtiyaç duyduğu siyaset, bu olgun siyaset, birbiriyle kavga etmeyen, birbirinin açığını kovalamayan bir siyaset… Türk siyaseti egolu siyasetten egolu siyasetçilerden çok çekti. Biz bu yapıyı da değiştireceğiz. Bizim amacımız Bağımsız Türkiye Partisi'nin amacı 20 yıllık AKP iktidarının değişmesidir.’EK:Haber videosunun linki1