BTP Lideri Hüseyin Baş’tan 19 Mayıs Mesajı

BTP Lideri Hüseyin Baş’tan 19 Mayıs Mesajı…

<BTP Lideri Hüseyin Baş’tan 19 Mayıs Mesajı

- Ekonomiden dış politikaya tüm sorunların çözümü Atatürk çizgisine dönmektir.

- BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş Ankara’da gençlik şölenine katılacak

 

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

BTP Lideri, “19 Mayıs 1919’da Samsun’dan atılan ilk adım, dünyaya örnek olacak destansı bir kurtuluş savaşına dönüşerek, yok olmuş bir imparatorluğun küllerinden yepyeni bir Cumhuriyet doğurdu” dedi.

Açıklamasında, “2022’nin 19 Mayıs’ında ekonomisi çökmüş bir Türkiye söz konusudur” ifadelerini kullanan Hüseyin Baş “Tüm sorunların çözümü Atatürk çizgisine dönmektir” şeklinde konuştu.

 

İşte BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş’ın 19 Mayıs mesajı:

 

“Bağımsız Türkiye’ye ilk adımın atıldığı kutlu günün yıl dönümündeyiz.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.

İşgal altındaki İstanbul’dan 16 Mayıs günü Bandırma Vapuru ile yola çıkan Mustafa Kemal, 3 gün süren yolculuğun ardından ulaştığı Samsun’da, bu ulusun kaderini değiştirecek bağımsızlık hareketinin startını verdi.

19 Mayıs 1919’da Samsun’dan atılan ilk adım, dünyaya örnek olacak destancı bir kurtuluş savaşına dönüşerek, yok olmuş bir imparatorluğun küllerinden yepyeni bir Cumhuriyet doğurdu.”

 

“103 yıl sonra kahredici manzara”

 

“Bugün 103. yıl dönümünü kutladığımız 19 Mayıs’ta karşı karşıya olduğumuz manzara ne yazık ki kahredicidir.

2022’nin 19 Mayıs’ında ekonomisi çökmüş bir Türkiye söz konusudur.

Türk Lirası’nın değerinin kalmadığı, enflasyonun durdurulamadığı, zamların artık hayatın rutini haline geldiği bir ülke gerçeği ile baş başayız.

Böyle bir ortamda ülkeyi yönetenlerin halkın gerçek gündemi olan ekonomideki çöküşe çare aramak yerine, suni gündemlerle vakit geçirdikleri ortadadır.

Bunun son örneği, Atatürk Havalimanı’nın yok edilmesidir.

Milyarlarca dolar harcanarak yapılan pistler adeta millete meydan okurcasına yok edilmektedir.

Bu neyin inadıdır, neyin kinidir anlamak mümkün değildir.”

 

“Komedi programlarının malzemesi oldular”

 

“Çözümü olmayan iktidar sahiplerinin, yaşadıkları güç zehirlenmesinin de etkisi ile, artık vatandaşla dalga geçer nitelikte açıklamalar yaptığı da malumdur.

Konuştukları her cümle, komedi programlarına malzeme olan, hatta onlara taş çıkartacak cinste olanların bu millete verebilecekleri bir şey olmadığı bir kez daha kanıtlanmıştır.”

 

“Atatürk vatandır”

 

“Ekonomiden dış politikaya Türkiye’nin içinde bulunduğu tüm sorunların çözümü Atatürk çizgisine dönmektir.

Çünkü ebedi liderimiz Prof. Dr. Haydar Baş’ın veciz bir şekilde özetlediği gibi; ‘Atatürk vatandır, Atatürk bayraktır, Atatürk tam bağımsızlıktır, Atatürk birleştirici harçtır.’ Yine O’nun ifadesiyle, Mustafa Kemal Atatürk'e sahip çıkılmaz ise yok olmaya mahkum oluruz. Elimizde avucumuzda vatan diye bir yer kalmaz.”

 

“Çözümün adresi BTP…”

 

“Bağımsız Türkiye Partisi Atatürk’e, vatana, bağımsızlığına sahip çıkanların buluştuğu adrestir.

Çünkü BTP, elinde Milli Ekonomi Modeli gibi sarsılmaz bir çözümü olan tek partidir.

Şu hakikati bir kez daha herkese ilan etmek isterim ki, Türkiye’nin de, dünyanın da kurtuluş formülü Milli Ekonomi Modeli’dir.

Bu vesile ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı tekrar kutlar başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu vatanın istiklali için kanını akıtan, canını feda eden tüm ecdadımızı rahmet ve minnetle anarım.”

 

Gençlerin yönettiği bir Türkiye umuduyla…

 

BTP Lideri Hüseyin Baş, 19 Mayıs dolayısıyla sosyal medya hesaplarından da videolu bir paylaşım yaptı.

Paylaşımında ‘Gençlerin yönettiği bir Türkiye umuduyla, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun. Var Bi Hayalimiz’ ifadelerini kullandı.EK:Haber videosunun linki